Dziś jest 22.10.2024

Dzisiaj mija termin oddania książek wypożyczonych dnia 17.09.2024

• Miejska Biblioteka Publiczna

w Koronowie

Konferencja "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży"

Miejska Biblioteka Publiczna w Koronowie z filią dla dzieci, pełniąca zadania biblioteki powiatowej, melduje swoją obecność na konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży". Będziemy tam dla Was z częścią ( bo całego nie sposób zabrać) naszego bibliotecznego księgozbioru na wyżej wymieniony temat.

Zapraszamy serdecznie.

Zespół ds. Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, funkcjonujący przy Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatną konferencję
„Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”.

Konferencja odbędzie się w dniu 2.10.2024 r., w  godz. 10.00-14.00. w Zespole Szkół
w Koronowie ul. Sobieskiego 16.

Głównym celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie tematyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

W gronie prelegentów m.in. Pan Leszek Dowgiałło z Warszawy - pedagog, profilaktyk, doradca zawodowy, wykładowca akademicki. Inicjator i organizator cyklu konferencji 3xD Dostrzeż...  Dociekaj...  Działaj...  dla  pedagogów  i  psychologów .  Inicjator i realizator gminnych telefonów wsparcia.

Konferencja skierowana jest do placówek oświatowych, ośrodków zdrowia, Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, psychologów, pedagogów, rodziców, uczniów.

Konferencja realizowana jest w ramach Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w zakresie zdrowia psychiatrycznego i opieki psychiatrycznej na lata 2023-2030.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty  - Pani Joanna Rek, a patronat medialny Polskie Radio PIK.

Program Konferencji:

1. - Otwarcie konferencji - Pan Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski oraz Przewodniczący Zespołu Koordynującego Pan Karol Czerkawski
  2. 10.15 - 10.45 - Przedstawienie pt. „Na językach” - Grupa Teatralna „13 do kwadratu”
    ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
  3. 10.45 - 11.45 - Wykład „Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym” - Pan Leszek Dowgiałło
  4. 11.45 - 12.15 - Przerwa kawowa
  5. - Zagrożenia w rozwoju dzieci i młodzieży, diagnoza - Pan Dariusz Piotrowski
  6. - Pierwsza pomoc emocjonalna – interwencja w kryzysie - Pani Katarzyna Struś  oraz Pani Kinga Gadaszewska
  7. 13.30- 14.00 - Występ podsumowujący konferencję - uczniowie Zespołu Szkół
    z Koronowa